Про нас

Створення племінного господарства по вирощуванню європейських порід дрібної рогатої худоби – є основною метою фермерського господарства «Меринос – Захід».

Фермерське Господарство «Меринос-Захід», з місцезнаходженням у Дрогобицькому районі Львівської області, налічує найбільшу отару  племінних овець європейських порід в Україні і вже тривалий час займається і спеціалізується на вирощуванні та розведенні дрібної рогатої худоби. Фермерське Господарство «Меринос-Захід» позиціонує себе як племінне господарство. Крім овець розпочали вирощувати кіз – також провідних європейських порід.

Створення господарства в Дрогобицькому районі розпочалось з приміщень в селі Почаєвичі та приміщень, котрі залишились від колишнього колгоспу мільйонера в селі Летня, і були реконструйовані за останніми найсучаснішими технологіями в сфері тваринництва і приведені в належний стан. Перед тим, як завести туди тварин, було вирішено відвідати господарства Європи , щоб зрозуміти як утримують овець. Після побаченого на не одному десятку ферм Німеччини та Австрії, за зразок було вирішено взяти господарства саме цього регіону, де традиційно вирощують овець уже не перше століття. На їх основі реконструювали й облаштували ферми. Наше завдання полягало в тому щоб перенести цей досвід в Україну й адаптувати під наші умови .

Якщо знайти приміщення для утримання овець ще не так важко, то знайти самих тварин в Ураїні – неможливо. Проблема українського вівчарства полягає в тому, що в нас немає якісного племінного поголів’я  овець сучасних продуктивних порід, яких вирощують в усьому світі. Саме тому поголів’я племінних овець нам довелось завозити з-за кордону – переважно з Німеччини та Австрії. Завозили тварин у декілька етапів . На сьогоднішній день в нас на фермі утримується 2500 голів маточного поголів’я  трьох порід : Merinolandschafe, Suffolk, Tiroler Bergschaf. Завезли також кіз швейцарських порід зааненської та альпійської, в планах на майбутнє збільшити їхнє поголів’я.

На фермерському господарстві «Меринос-Захід» практикується пасовищно – стійлове утримання. Тобто взимку тварини утримуються на фермах, а влітку випасають на пасовищах. Раціон годування розробляється спільно з Австрійськими спеціалістами з якими ми тісно співпрацюємо, і які діляться свїми знаннями у сфері вівчарства.

MERINOS_ZAHID_2014_100

Зліва на право:
Директор та голова Австрійської асоціації фермерських господарств по розведенню кіз Йозеф Штокль та власник фермерського господарства «Меринос – Захід» Дмитро Володимирович Огньов

У вівчарстві важливо весь час вивчати й упроваджувати  світовий досвід ведення тваринництва, бо тільки тоді можна сподіватися , що вкладення у вівчарську галузь не тільки окупляться, а й принесуть прибуток. Вівчарство – одна з важливих галузей світового продуктивного тваринництва , від якого національне господарство одержує різноманітну сировину, а споживачі – дієтичну продукцію: ягнятину та баранину, молоко, сири і бринзу, а також вовну, овчини, шкірсировину, вироби з яких не мають аналогів за гігієнічними та цілющими властивостями.