Мериноландшаф

MERINOS_ZAHID_2014_112

Опис породи Мериноландшаф.

Вівця Мериноландшаф, буває від середніх до великих розмірів. Голова, вуха та ноги вкриті білою вовною. Чоло вкрито вовною ( вовняним чубчиком ). Вуха трошки звисають.

Походження

Вівці Мериноландшаф несуть свої першопочаткові джерела з Іспанії. Назва походить від роду Берберів ” Бері – Меринос ”, який прибув у 12 – ому столітті з Північної Африки в Іспанію та заніс прабатьків Мериносів. В середині 18 – ого століття були завезені перші Мериноси в Німеччину, щоб ушляхетнити місцеві породи. Вівці Мериноландшаф походять від схрещування іспанських тонкорунних овець з місцевою південно німецькою породою овець. Сьогодні вівці Мериноландшаф це приблизно 30 % німецького поголів’я овець, одна з найпоширеніших порід овець. Її висока частка в німецькому поголів’ї пояснюється безпроблемним утриманням, високим коефіцієнтом росту, витривалістю, хорошою вовняною продуктивністю, високим приростом і хорошою м’ясною продуктивністю. Вівця Мериноландшаф переважно утримується в південно німецькому регіоні.

Вівця Мериноландшаф витривала, підходить для перегону і дуже добре підходить для утримання в загороді, тому вона і підходить для усіх типів утримання, добре себе почуває на грубих і мізерних природних пасовищах, так і на більш сприятливо розміщених земельних регіонах. Біла шерсть має тонину від 26 до 28 мікрон. Якість туші визначається по суті по великій кількості м’яса на стегні і спині.

Розміри і вага, особливості породи :

Вівця            Баран

Висота в загривку , см.                  70 – 80          90 – 100

Жива вага , кг                                 75 – 90         125 – 160

Плодючість, %                                   227

Кількість ягненій ,                           1,25 в рік

Продуктивність вовни , кг             4,0 – 5,0 ;      6,5 – 7,0

Товщина вовни / Тонкість      26 – 28 мікрон, АВ-В – тонкість